ادب مرد به ز دولت اوست؟

قبل از انتخابات نوشتم انتخابات ارزش این حرف ها را دارد؟

بعضی دوستان گفتند مثل اینکه بوی الرحمن را شنیده ای. عرض کردم صبر کنید.

حالا دوباره همان متن را پیشنهاد می کنم به دوستان.

دوستی سوال کرد چگونه برخی از این دوستان را تحمل میکنی. گفتم مثل آتش در کف دست. فرمود مریضی؟ عرض کردم مولایم امیر المومنین فرمود آدم ها یا هم کیش تو هستند یا هم جنس تو. حتما یا من را نمیشناسند که این گونه به من میتازند یا من را سنگ صبور خودشان میدانند. پس چندان سخت نیست تحمل سخنانشان.

من هدف انتخاباتی خودم را از قبل اعلام کرده بودم. در مطلب قبل هم توضیح دادم. اما برخی از دوستان را نمیفهمم.

انتخابات از دو زاویه قابل بحث است. اول سلامت انتخابات. دوم صلاحیت منتخب.

به نظر من تشکیک در سلامت امر محالی نیست. اما این تشکیک باید ادله ای داشته باشد. اگر دوستان فقط در یک انتخابات در فرایند اجرا و نظارت شرکت کرده بودند می فهمیدند ادعاهای موجود چقدر قابل اعتناست.

دوستی به من گیر داده بود که صندوق آرا را بردند توی وزارت کشور و همه را بیرون کردند هرجور که خواستند شمردند. عرض کردم حالا که بردند وزارت کشور و همه را بیرون کردند چرا شمردند دیگر. یک چیزی اعلام میکردند خودشان را هم خسته نمیکردند.

این گونه فضا سازی ها و گسترش آن در بین عوام (کسی میتواند دکترا داشته باشد و عوام باشد) نشان از آن دارد که اعتراضات چندان پایه منطقی ندارد. عوامی که حتی نمیداند آرا را در همان مکان اخذ رای شمارش میکنند نه وزارت کشور چه انتظاری از بقیه برداشت هایش میتوانی داشته باشی.

در این انتخابات طبق آمار 45000 ناظر آقای کروبی داشته و 50000 ناظر آقای موسوی. با توجه به ناظرینی که از طرف رضایی حاظر بودند حداقل سر هر صندوق 2 ناظر از جبهه ضد احمدی نژاد بوده است. با طراحی برنامه ریزان مخملی کمیته ای تحت عنوان صیانت از آرا شکل گرفته بود با 2 شماره 4 رقمی که ناظرین میتوانستند با آن تماس بگیرند و گزارش آرا را به این کمیته تجمیع موازی اعلام کنند.

بر فرض که ادعای عجیب آقایان را بپذیریم که دربرخی از صندوق ها ناظرین مکان صندوق را پیدا نکردند با آنها را به محل صندوق راه ندادند که طبق گفته خود آقایان حدود یک در صد از صندوق ها این طور بوده است، سوال این است که چرا تعداد آرا بقیه صندوق ها را اعلام نمیکنند. فرمودند تلفن های 4 رقمی اعلام شده کمیته بعد از نیمه شب قطع شد به فرض محال که توسط مخابرات قطع شده باشد، شما که تلفن نظار خودتان را دارید. لطفا با این دوستان تماس بگیریدو  تجمیع صندوق هایی را که نظار حضور داشته اند به ریز اعلام کنید.

با توجه به سیاست تبلیغی آقایان مبنی بر  تقلب امسال گسترده ترین نظارت در تاریخ نظارت انتخابات های کشور توسط نمایندگان کاندیداها پذیرفته شد. برای اولین بار نظار مجاز بودند از سر صندوق آرا کاندیدای مورد نظر خود را به بیرون اعلام کنند. برای اولین بار نمایندگان کاندیداها حتی در تجمیع هم حضور داشتند....

واقعیت این است که تقلب سازماندهی شده در این دوره اصلا ممکن نبود.

واقعیت این است که مدعیان دمکراسی به حداقل اصول هم پایبند نیستند.

واقعیت این است که مدعیان برابری همه با هم خود را برابرتر میدانند و حاضر نیستند بپذیرند رای آنها با رای روستایی گوشه کشور برابر است.

من هیچ دفاعی از احمدی نژاد نکرده ام  و دلیلی ندارم که بخواهم نقطه ضعف ها ایشان دفاع کنم. یک از کلیدی ترین ایرادات بنده به ایشان ادبیات نخبه ستیز ایشان است. اما همه جامعه ما نیستیم . همه ایران منطقه 1و2 و 3و 6 تهران نیست. کافی است یک نمونه  آماری از صندوق های شهرستان ها بگیرید. حتما هرکداممان چند نفری آشنا در تیم اجرا و نظارت انتخابات توی شهرستان های مختلف داریم.

دوستان به اصطلاح مدعی اخلاق را در این چند روز دیده ایم. کلماتی که بعضا در شان خودشان هم نیست درباره رئیس جمهور قانونی کشور بکار میبرند. بعضی ها مثلا میخواهند بگویند مودبند کلمات اختصاری که ... به کار میبرند.

بعضی از دوستان اعتراض کردند که چرا جواب کامنت ها را نمیدهی یا چرا پاک نمیکنی. عرضم این بود که این دوستان به سرشت خودشان مینویسند و فکر میکنند و ما هم به سرشت خودمان.

تفاوت ما با این ها در این است که کاندیدای ما صبح قبل از اتمام شمارش آرا با پذیرش شکست پیام تبریک میفرستد و کاندیدای اینها با اشراف به شکست فحش میدهد و اعلام تقلب میکند بدون ارایه حتی یک دلیل و مدرک. حالا چه کسی با اخلاق است و قانون مدار خدا میداند.

فرق ما با این ها این است که شام سوم خرداد در خوابگاه طرشت 3 راهپیمایی میکنیم ومیگوییم رقابت های انتخاباتی تمام شده و از رئیس جمهور متخب حمایت میکنیم اما اینها فرمان آتش و اغتشاش میدهند.

قضاوت با اوست که بر جای حق نشسته و میداند که چه کسی اخلاقمدار است و چه کسی قانون مدار.

انتخابات از زاویه صلاحیت منتخب را شاید بعدا به آن پرداختم. هرچند این مسئله مردم است مردم ترجیح دادند آدمی از جنس خودشان را انتخاب کنند و من حداکثر میتوانم غصه بخورم. حق توهین به این مردم و منتخبشان را ندارم

والعاقبه للمتقین 

  
نویسنده : عباس عسکری ساری ; ساعت ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢٥
تگ ها :