دادگاه

برخلاف بسیاری از دوستان، من صحبت ها و تحلیل های عطریانفر را در خود جلسه دادگاه بسیار جدی تر و مهم تر از گفته ها و کدهای ابطحی میدانم.

آدم باید خیلی خوشحال باشد تا قبول کند شکنجه توان بیان چنین تحلیل هایی را در یک انسان ایجاد میکند. به دوستی پیام کوتاه فرستادم که حیف چند تا عطریانفر در جریان اصولگرا تربیت نشده. 

* * *

پی نوشت:

1. نمیدانم من عادت کرده ام به پیچیده دیدن یا دوستان اصرار دارند به ساده دیدن. از چند هفته پیش که زمزمه اعترافات آغاز شد و نکاتی که بعضا آقایان اعتراف کرده اند در جمع های خصوصی نقل مجالس شد یک ابراز نگرانی شدید از پخش این اعترافات را به خیلی از دوستان گفتم. نوع مطالبی که بیان میشد حاکی از یک برنامه و طراحی برای اعترافات هست. امیدوارم دوستان در این دام گرفتار نشوند. تا اینجا که خوب نبوده. دری وری های ابطحی و کد دادن های درگیر کننده خیلی تابلو بود. 

2. به خیلی از دوستان که میگی حرف های عطریانفر را در دادگاه گوش کنید فوری جیغشون بلند میشه که تحت شکنجه بوده. واقعا دوستان ما متوجه نیستند که آقای عطریانفر چقدر رندانه تلاش کرد مانع از مرگ قطعی اصلاحات شود؟ تلاش برای منهدم کردن تئوری کودتای مخملی و نشان دادن یک تحلیل اشتباه در سطح سیاست مداران و زاویه کوچک با اهداف نظام که طبیعتا جرم سنگینی نیست و قابل عفو هست. اشتباه مال آدمی زاد است و نظام باید اشتباهات کوچک نیروهای خود را تحمل کند. البته نکات قشنگی را هم در بین آنها گفت که بیشتر کارکرد قابل پذیرش کردن بقیه حرف ها را داشت.

واقعا جو زدگی و پروپاگاندا مغز آدم را تعطیل میکند. همه اینها که به پخش اعترافات اعتراض دارند مطمئنا حتی یک بار حرف های ابطحی و عطریانفر را گوش نکردند. 

من از رندی عطریانفر و بهزاد نگرانم. واضح هست که حرف های ابطحی کارکرد بین عوام دارد اما آنچه خواص به آن توجه خواهد کرد حرف های عطریانفر هست.

  

  
نویسنده : عباس عسکری ساری ; ساعت ۱:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٢
تگ ها :