تحقیر

چند وقتی هست در  این فکرم که نظام دیگر باید کروبی را دستگیر کند.

از دو چیز خیلی بدم می آید هرچند خودم بعضی وقت ها مرتکب آن میشوم اما سعی کردم همیشه از  آن دوری کنم. یکی لگد زدن به آدم زمین خورده، دوم تحقیر آدم حقیر.

برای همین هم یک مدتی است داشتم فکر میکردم نظام باید از  این روش من پیروی کند و این شیخ را دستگیر کند تا بیچاره بیش از  این تحقیر نشود. این باعث میشود حداقل در ظاهر آدم مهمی جلوه کند برای یک مشت متوهم.  بی توجهی بیش از این به عربده های انا رجل این پیر دچار آثار کهولت مفرط شده در شان نظام نیست.

  اون از نه دی که کسی حال شعار دادن بر علیه این بیچاره را نداشت. این هم در 22 بهمن که ملت در حد یک موجودی که روی دماغ یک نفر توی یک جمع مینشیند و اون آدم در اون لحظه یک تکونی به دستش میدهد تا برود به او عکس العمل نشون دادند. در  عوض این شیخ دائم داد و فریاد میکند که آهای سیل جمعیت من میخوام بپرم بپایید طوفان بال زدن من شما را نبرد.

این نظام حق ندارد آدمهای حقیر را تحقیر کند. به هر حال در جوانی بدو بدو هایی کرده. حالا که عوارض پیری گرفته او را باید دست آویزی برایش درست کرد که حداقل اگر از حقارت نجات نمی یابد تحقیر نشود.

اما دیروز مصاحبه میر که منتشر شد نگران شدم. نظام باید یک فکر اساسی بکند. باید همزمان با کار کشیدن از نیروهای کوچولوی خودش به آنها ظرفیت هم بدهد که سنشان که بالا رفت حداقل یاد بگیرند زمین که خوردند لازم نیست تا قاف سینه خیز بروند. به آنها یاد بدهد زمین که خوردند مواظب باشند سرشان ضربه نخورد. ملاجشان متورم نشود. اینها خیلی برای نظام هزینه زاست

 

پی نوشت:

در پاسخ برخی کامنت ها که یا نمیشناختم یا بین من و نویسنده هست که چرا منتشر نکردم عرض کنم من به هیچ وجه نگاه طنز نداشتم به این مطلب چه رسد به تمسخر. یک نگاه واقعی را عرض کردم. بی توجهی بیش از این به این شیخ تحقیر کشنده ای است. پیرمرد  میخواهد حالا که ملت در قواره ریاست جمهوری ندیدنش و حتی به اندازه آرای باطله هم قبولش نداشتند حداقل آخر عمری در ذهن خودش ملت او را در قواره یک آزادیخواه ببینندش. عرض کردم در ذهن خودش. و لطفی که نظام میتواند بکند با دستگیری او این احساس را به او بدهد. آقا جواد، شاید این خواست من به خاطر همان ساعتی است که به من و تو داده. اصلا دوست نداشتم هیچوقت او را اینقدر تحقیر شده ببینم. اصلا قصد تمسخر هم ندارم. همان اندازه که دوست ندارم نظام با میرحسین برخورد کند دوست دارم تا این شیخ را بگیرد.

  
نویسنده : عباس عسکری ساری ; ساعت ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/٩
تگ ها :