شيفته خدمت!!

چه میشود بشوم کبوتر حرمت           که آشیانه کنم به سایه کرمت

از میلاد تا ایام زیارتی نشد که بنویسم. بعضیا اینقد فاذن لی فاذن لی کردند تا اذن دخول گرفتند. خوش به حالشون.
همچين روزايی بود که آقامون از مدینه راه افتادن برن ولیعهد بشوند اما همه تو مدینه گریه میکردند. توضیحی براش ندارم.
یاد سریال امام رضا افتادم. اونجایی که امام مامون را نصیحت حکومتی میکرد. مامون بدان که حکومت با کفر میماند اما با ظلم نه. گفتمان عدالت خواهی نظام ما چی شد. نشستگان بر صندلیهای قرمز و سبز و قهوه ای چه پاسخی خواهند داشت آنگاه که دادگاه عدل الهی برپا شود.
این روزا یک عده ای قلبشون درد گرفته از خشک اندیشی و افراطی گری آقای جنتی و الهام و ... و یک عده چشماشون را خون گرفته از لا ابالیگری و هرهری مذهبی بهزاد و بهاءالدین و محمد رضا.... یک عده تو مجلس تحصن میکنند که ای داد ای هوار، مردم نفهم بی شعور چرا شما نمیفهمید! اگر ما بریم و ما را از صندلی های قرمز جداکنند همه شما را هم لاجرم به گاری خواهند بست. یک عده هم تو قم تحصن میکنند که باید پوست همه اینها از سرشون کنده بشه. یک عده فکر میکنند باید با جمهوری اسلامی خدا حافظی کرد چون جمهوریتش در معرض نابودیه . یک عده فکر میکنند باید با جمهوری اسلامی خدا حافظی کرد چون اسلامیتش در معرض نابودیه. اما من دلم میخواد به هردو این جماعت بخندم.
به خدا حکومت با ظلم نمیمونه. به خدا ظلم شامل یک جای حکومت نیست. به خدا.... مردم بم هنوز جایی که از باد و کوران محافظتشون بکنه ندارند. به خدا بین عصاره فضائل و عصاره فضولات راه زیاده. به خدا سودای قدرت سیری ناپذیره. به خدا تشنگی خدمت شیرینه. و البته این نظام پایدار و این ملت سربلند.
این حاکمانند که می آیند و میروند. مردم با هیچکدام شما عقد اخوت نبسته اند.
نه پاکستان با اون توسعه سیاسیش به جایی رسید و نه طالبان با خشک اندیشی. چرا روشنفکران ما اینقد خودباخته هستند. ما یک کشور جهان سومی هستیم. یک کشور شرقی با فرهنگ شرقی. باید با مفاهیم بومی خودمون زندگی کنیم. نسخه های ما باید بومی باشه. نسخه های دیگران به درد ما نمیخوره.
غربیا معتقند که بین کشورهای اسلامی هیچکدوم از کشور ها به اندازه ایران و ترکیه خودباخته نیستند در مقابل غرب. هیچ کدوم از کشورهای اسلامی به سرعت این دوتا کشور واله وشیدای اونا نمی شوند. البته دلیلش را هم میگن. اینکه این دوتا کشور هیچوقت شلاق استعمار غربی ها را مستقیم نخوردند.

اللهم انا نشکواليک من غيبت ولينا

  
نویسنده : عباس عسکری ساری ; ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/۱٠/٢٦
تگ ها :