این متن را احسان هوشفر عزیز برای من میل زده بود. خواستم دستی در ادبیات متن ببرم و یکجور دیگه بنویسم دیدم این نمیشه. پس همینطوری میگذارم اینجا.

چقدر خنده داره که یک ساعت عبادت به درگاه الهی دیر و طاقت فرسا میگذره ولی 60 دقیقه بازی یک تیم فوتبال مثل باد می گذره!

چقدر خنده داره که 100  هزار تومان کمک در راه خدا مبلغ بسیار هنگفتیه اما وقتی که با همون مقدار پول به خرید می ریم کم به چشم میاد!

چقدر خنده داره که یه ساعت عبادت در مسجد طولانی به نظر میاد اما یه ساعت فیلم دیدن به سرعت میگذره!

چقدر خنده داره که وقتی می خوایم عبادت و دعا کنیم هر چی فکر می کنیم چیزی به فکرمون نمی یاد تا بگیم اما وقتی که می خوایم با دوستمون حرف بزنیم هیچ مشکلی نداریم!

چقدر خنده داره که وقتی مسابقه ورزشی تیم محبوبمان به وقت اضافه می کشه لذت می بریم و از هیجان تو پوست خودمون نمی گنجیم اما وقتی که مراسم دعا و خطابه و نیایش طولانی تر از حدش می شه شکایت می  کنیم و آزرده خاطر می شیم!

چقدر خنده داره که خوندن یه صفحه و یا بخش از قرآن سخته اما خوندن 100 صفحه از پرفروشترین کتاب رمان دنیا آسونه!

چقدر خنده داره که سعی میکنیم ردیف جلو صندلی های یک کنسرت یا مسابقه رو رزو کنیم اما به آخرین صفهای نماز جماعت تمایل داریم!

چقدر خنده داره که برای عبادت و کارهای مذهبی هیچ وقت زمان کافی در برنامه روزمره خود پیدا نمی کنیم اما برای بقیه برنامه ها رو سعی می کنیم تو آخرین لحظه هم که شده انجام بدیم!

چقدر خنده داره که شایعات روز نامه ها رو به راحتی باور می کنیم اما سخنان خداوند در قرآن رو به سختی باور می کنیم!

چقدر خنده داره که همه مردم می خوان بدون اینکه به چیزی اعتقاد پیدا کنند و یا کاری  در راه خدا انجام بدن به بهشت برن!

چقدر خنده داره که وقتی جوکی رو از طریق پیام کوتاه و یا ایمیل به دیگران ارسال می کنید به سرعت آتشی که در جنگلی انداخته شود همه جا را فرا می گیرد اما وقتی که سخن و پیام الهی  رو  می شنوید دو برابر در مورد گفتن و یا نگفتن اون فکر می کنید!

خنده داره . اینطور نیست؟!

دارید می خندید؟

دارید فکر می کنید؟

 این حرفارو به گوش بقیه هم برسونید و از خداوند سپاس گذار باشید که او خدای اعلی و دوست داشتنی است.

 آیا این خنده دار نیست که وقتی که می خواید این حرفارو به بقیه بزنید خیلی ها رو از لیست خودتون پاک می کنید بخاطر اینکه مطمئنید که اونها به هیچ چی اعتقاد ندارند؟!!!

 خنده داره؟ ...... نه   تاسف آوره.

/ 6 نظر / 19 بازدید
مهدی

فکر کردن که برای ما سخته ولی !؟

من

الهام

چقدر مزخرفه که فقط ماه رمضان عبادت می کنیم و همین رو هم کلی منت سر خدامون بذاریم! چقدر مزخرفه که سه روز احیا رو تو ماه رمضون روزه بگیریم و بگیم همین هم زیادیه! چقدر مزخرفه که فقط ماه رمضونا کتاب خدا رو میشناسیم! چقدر مزخرفه که سالی فقط یکبار به یاد بچه های سرطانی تو جشن گلریزان کمک کنیم! و مزخرفتر از همه اینه که هر وقت کارمون به خدا افتاد، یاد خدا میفتیم و تا مشکلمون حل شد، خداحافظ همین حالا!!! در کل بعضی هامون زندگی و حال مزخرفی داریم و بعضی های دیگه هم...!

الياس پهلوان

سلام " گریوان " با موضوع ,, خاتمی بذرپاش محبت وامید ,, بروز شده است. http://gerivan.blogfa.com/ http://gerivan.mihanblog.com/// http://gerivan.persianblog.ir/ http://www.gerivan.iranblog.com/

علی

عقیق

چیزی نمی گم .......دارم فکر می کنم حرف حساب که جواب نداره