از پنجره هوا پیما هیچ وقت بیرون را نگاه کرده اید؟

وقتی هواپیما آن بالا هاست  به بیرون که نگاه میکنی اصلا افتادن قابل حس نیست.  پریدن بیرون ترسناک که نیست حتی وسوسه انگیز هم هست. هرچه به زمین نزدیکتر میشوید پریدن بیرون ترسناکتر می شود.

 ********

مستقل از حسم نسبت به دولت های سازندگی، اصلاحات و نهم اعتقاد داشتم،  در  بحث منطقی شدن رفتار ملت در اعمال نظرخود  در حاکمیت و همچنین حاکمیت عقلانیت دینی بر فرهنگ دولت داری ما، یک دوره ۲۴ ساله بعد از دولت اصلاحات لازم است. گذر از اقتدار گرایی شاهانه دولت سازندگی به حرف سالاری یا تئوری سالاری فاقد عملگرایی دولت اصلاحات و بازگشت نصفه نیمه به اقتدار گرایی دولت سازندگی که منجر به عملگرایی نخبه ستیزانه دولت نهم شده یک حرکت پاندولی به سمت رفتار عقلانی میتوان ترسیم کرد.

 شباهت عجیبی در آدم حساب نکردن دیگران در رفتار دولت سازندگی و دولت نهم هست. همینطور در پرکاری راس هرم. البته تفاوت های معنا داری هم هست

/ 3 نظر / 18 بازدید
فاطمه نجفی

"عارفی وارونه حس می‌كرد/ و كرامات غريب هم داشت/ مثلن طشت طلا را/ لگن مس می‌كرد. "

عباس یکرنگی

عباس آقا من آخرش نفهمیدم این دولتها چه شباهتی با هم دارند. البته چون اهل سیاست نیستم این طبیعی است. اما اینو می دونم این دولت اگه همینطوری ادامه بده کار به جاههای باریک می کشه یعنی امنیت ملی خدشه دار می شه. به هر حال ما دعا می کنیم که خدا امنیت رو از این ملت نگیره. فقط همین.

ميبينم كه كلي بيكار شدي و زدي تو خط سياست. همين شماهايين كه ملتو بدبخت كردين ديگه