سوم تیر

امان از سیاست.

داشتم میچرخیدم توی صفحانت اینترنت رسیدم به وبلاگ یک از احمدی نژادی های چهار آتیشه فکر کنم پسر صفار باشه. مطلبش من را یاد پست اون روزهای خودم انداخت. البته همچنان هم معتقدم اگر برگردیم به اون روزها، علیرغم فشارهایی که بیش از  هرکس به امثال ما وارد شده و مدتهاست هرشب با کابوس ورشکستگی رویرو هستیم، دوباره بین احمدی نژاد و هاشمی دوباره احمدی نژاد را انتخاب خواهم کرد و همچنان کاندبدای دوره اولم احمدی نژاد نخواهد بود. بخشی از مطلب این بود:

"اهمیت و عظمت آنچه در انتخابات سوم تیر 84 رخ داد ، مستقل از دولت برآمده از آن و عملکرد و سرنوشت این دولت است. حتی اگر احمدی نژاد و دولت او از آرمان های نهضت سوم تیر منحرف شده باشند ( که نشده اند ) نیز چیزی از بزرگی آن شورش بی همتای تاریخی کاسته نمی شود.  فارسی اش اینکه : اگر در انتخابات سال آینده ، دکتر بیاید یا نیاید ، ببرد یا ببازد، اگر تورم  به جای 20 درصد ، 200 درصد شود و علاوه بر فیلم سنتوری فیلم های سه تاری ، دوتاری و دنبکی (!) هم در همین دولت ساخته شود ، باز هم باید هر سال سالگرد سه تیر را جشن گرفت و گرامی داشت. هرسال باید خاطره شکست تاریخی آن ائتلاف حیرت انگیز و مرعوب کننده احزاب ریز و درشت ، روشنفکران، هنرمندان ، اشرافیت قدیم وجدید، نوکیسه ها ، بروکرات ها ، مدیران مادرزاد (!) و ...  را با همه جزئیاتش تجدید کرد. بلا تشبیه مثل ذکر مصیبت که هر سال با همان تفصیل بیان می شود تا بماند و از ذهن نرود. هر سال باید یادآوری کرد : پوزخند متکبرانه مرعشی را وقتی می گفت: " احمدی نژاد به چه حقی در مقابل آقای هاشمی کاندیدا شده است ؟! " ، چهره بر افروخته نوبخت را وقتی از کشته شدن دامادی در شب عروسی اش توسط طرفداران احمدی نژاد! می گفت ، وعده های رنگارنگ هاشمی را در آخرین برنامه تبلیغاتی ، مانور های پر زرق و برق سوسولتاریای (!) hashemi2005  را ، ویژه نامه های آتشین را که رایگان در میادین شهر توزیع می شد و  کاندیدایی را که قرار بود در خیابان بین زن و مرد دیوار بکشد و موقع برنامۀ تلویزیونی اش برق می رفت . این قصه را هر سال باید از نو تعریف کرد ."

 

/ 7 نظر / 23 بازدید
کاوه

عباس عزیز سلام این نوشته تو یعنی این که تغییراتت وانتقاداتت کمی ظاهری است تا واقعی؟ واقعا علیرغم همه آنچیزی که تو در این چهار سال دیدی و درک کردی و شنیدی و برایش سرخ و سفید شدی و احتمالا سر به پائین افکندی مجابت نکرده که اشتباه بزرگی را مرتکب شدید؟ خداوکیلی هنوز هم بر همان رای دور دومت پافشاری می کنی عزیز جان؟ بابا.. عباس.. جلوی ضرر رو از هرکجا گرفت منفعت است. ضمن این که اقرار به خطا کمال انسان است. این آخری را حضرت علی گفته است البته.

کاوه

راستی می دانی چندین شرکت در این سه ساله اخیر ورشکست شده اند؟

سعید بیابانکی

عباس جان سلام درست است که ملت ایران از تفرعن بدشان می آید. اما این ملت چه گناهی کرده اند که همیشه باید هزینه های حماقت بعضی ها را بخورند.من کلا آدم سیاسی نیستم اما حالا چهارجا کار می کنم و شده که بچه خودم را نبینم ولی باز نمی توانم به زندگی خودم برسم. هزاران صفحه یاداشت دارم و وقت تنظیمش را ندارم. اما یک سوال.برادر جان به این پاسخ بده آیا وقتی به آدمی مثل من اینقدر سخت می گذرد آون آبدار چی چطوری شکم زن و بچه اش را سیر می کند. و امثال مثل من باید دو سال دیگر چقدر کار کنند تا آبرو مند باشند.

سوده

ایضا

مصطفوی

آقای عسگری سرتان را از برف بیرون بیاورید. هم سرد و است و سرما می خورید و هم این که یک کم اطرافتان را هم ببینید. شما انگاری خوب دارید کاسبی می کنید یا به شما هم رسیده است و یا این که و صدایتان از جای گرم در می آید که هنوز فیلتان یاد هندوستان می کند.

کاش ما هم طرز فکر شما راداشتیم[ناراحت]کاش ما هم .......................

ف

"دوباره بین احمدی نژاد و هاشمی دوباره احمدی نژاد را انتخاب خواهم کرد و همچنان کاندبدای دوره اولم احمدی نژاد نخواهد بود."...منم همینطور فکر میکنم... راستی!... "هر وقت من برنامه ی تلوزیونی دارم برق میره" را قبل از ایشون از جناب بنی صدر نشنیده بودیم؟!... قصدم مقایسه نیست... ولی مظلومنمایی کار صحیحی نیست. چه از رئیس جمهور اولین و چه از آخرین!...