نسيمي جانفزا مي آيد

صاحب خانه همتش پذیرایی و تعظیم مهمان است اما محرم خانه خادم خانه است. اوست که مورد وثوق خانه است و ارج قربش بالاتر. اوست که همیشه در خانه است و اجازه حضور همیشگی دارد و مورد اعتماد است.

صحبت های حاج آقا صدیقی در جمع بچه هایی که جمع شده بودند برای شروع کارهای محرم و برپایی تکیه در مسجد دانشگاه چنین مضمونی داشت. این مضامین بیش از آنکه بشارت باشد انذار است. می ترساند آدم را. ولگردی و یله بودن دل و چشم و زبان جدا از جفایی که به خودمان است خیانتی است به اعتماد و عنایت صاحب خانه. رخصت ورود به کسوت خادمی داده و ما رعایت احترامش را نمی کنیم. به اسم او می شناسندمان و هیچ نسبتی با اخلاق او نداریم . برای فرار از خیانت عقب بایستیم یا افسار دل را بچسبیم؟

توی این خیمه بزرگ شدم و از بچگی در یک خوف وحشتناک بودم که حجت بر ما تمام است و هیچ توجیهی پذبرفته نخواهد بود. به این جمله که میرسیدم سیستم هنگ میکرد. کاش در وضعی نبودیم که حجت بر ما تمام بود یا کاش میتوانستیم سوار بر خودمان باشیم. ارباب رهایمان نخواهد کرد، هرچند که بی حیایی کرده  باشیم. رها خواهد کرد؟

 

 تکیه امسال هم برپا شد. جاي خيلي ها خالي بود.  برنامه ها از امشب شروع میشود. ساعت 8. دهه اول حاج آقا صدیقی سخنران خواهد بود. بچه ها در تلاشند اگر این پرت های خروجی دانشگاه باز شود پخش آنلاین را امسال راه اندازی کنند. 

/ 13 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عباس

زياد جدی نگيريد مصطفی جان. چشم سياست خيلي تنگ هست. حتي ارزش فکر کردن هم ندارد. در ضمن حاج آقا صديقي خيلي قبل تر از اينکه کسي به فکر اصلاح طلبي باشد و يا دنبال رايحه خوش باشد براي ما استاد بود و تاييدات بزرگاني مثل آقاي بهجت را به همراه داره. آدمي که با يک مويز گرمش بشه با يک غوره هم سردش ميشه دنياي اين مثلا سياست مداران اين ورش غوره هست اون ورش مويز به همين کوچکي. اين نظرات حتي ارزش دلخور شدن هم نداره

همان

ابوبکر هم يار غار پيامبر بود طلحه و زبير هم از اصحاب پيامبر بودند ولی با اسلام و علی (ع) چه کردند؟ گردن کج کردن و ذکر مناقب اهل بيت گفتن را خيلی ها می توانند انجام دهند اما پای ميدان عمل ومنافع شخصی که می رسد خيلی ها واداده اند

يکنفر

من هم قبلا از شيفتگان درس اخلاق و تفسير زيارت جامعه حاج آقا صديقی بودم ولی از وقتی اظهارنظرها و پشتيبانی های بدون منطق ايشان از احمدی نژاد و دارو دستش رو ديدم ارادتم رو کامل ازدست دادم.

شريفی

حاجی بازاری هايی که خون ملت را توی شيشه می کنند و با پول آن مراسم محرم می گيرند هم ازاین حس وحال ها بهشان دست می دهد. خيلی جو گير نشويد. حاج آقا صديقی هم بهتر است کمی به فکر مردم بدبخت باشد که زيربار حماقت های رئيس جمهور محبوب و موردحمايتش دارند له می شوند.

عباس

يکنفر عزيز جريان اين حمايت های بيمنطق کدام است؟ چرا ما تا حالا هيچ حمايت جدی نديديم. نکند شما چیزهایی میدانید که ما از نزدیک ندیده ایم. انشالله که به دروغ نگفته اید که شیفتگان درس او بوده اید. آقای همان هم یک حرفی زده بدون اینکه اصلا چیزی بداند. شریفی محترم هم ادبیات احمدی نژادیش تابلو است حاجی بازاری که خون ملت را در شیشه میکند. حالا اگر میگفتی تکنوکرات بیشتر شاید به ما میچسبید چون حداقل هزینه های محرم دانشگاه را بیشتر این قشر میدهند. اساتید محترم دانشگاه و فارغ التحصیلان و در نهایت دانشجو ها البته خانواده هاشون

يکنفر

ايشان سخنران رسمی ميتينگ های انتخاباتی رايحه خوش خدمتی بودند برخی از اظهارنظرهايشان را درسايت رجانيوز ميتوانيد ببينيد

عباس

آقای یک نفر: مدعی شماييد شما بايد دليل بياوريد. لطف بفرماييد نمونه بياوريد

شريفی

منظورم را درست متوجه نشده ايد. من نگفتم شما حاجی بازاری هستيد. دوباره بخوانيد

سوده

چرا اجازه ميدين تو وبلاگتون به اين راحتي به ادم هايي توهين بشه كه خودتون وصفشونو مي دونيد.وبلاگ ادم(خودمو ميگم)تعطيل باشه بهتر از اينه كه...چيزي نگم بهتره.

سوده

روزگار شده مثل اول انقلاب كه هر ... از راه مي رسيد يه مرگ بر بهشتي هم مي گفت كه بقيه بگن خيلي طرف حاليشه...از پشت پرده خبر داره.ما كه نبوديم اون زمان ولي باباهامون از غصه دق كرد.ما اگه يه تار موي اونا تو تنمون باشه كافيه كه حالا حالا ها دلمون خون بشه از اين سياست بازي ها.