آش نخورده و دهن سوخته

محمود جون چقدر بهت بگم پات را تو کفش بعضی ها نکن. آخه این اکبر که یک عمر زحمت کشیده  برای این انقلاب چه به تو کرده که هی سر به سرش میزاری.
اکبر  چیزهای عجیبی توی توبره اش داره. براش هم مهم نیست که چی بر سر کی میاره. تصمیم بگیره یکی را نابود کنه تا نرسه به هدفش ول کن نیستا. بيايد با هم بسازيد يک جوري حالا ما گفتيم.
چرا یادت میره یک عده آدم نازنین دوست داشتنی تو این مملکت هستند که دوتا نقطه ضعف دارند . اول اینکه تو یک حجره تو قم دور از جامعه نشسته اند و دوم اینکه فکر میکنند با دستور و اجبار همه کارها قابل انجامه.  تو که میدونی  حفظ شأن و احترامشون بر تو واجبه.
اینا زود کاردی میشن. باید رعایتشون را بکنی . یک مقدار هم به هملباسهاشون بیشتر از آدمای بی قبایی مثل تو اعتماد دارند مخصوصا که در گذشته های خیلی دور همه مدیونش هم باشند و از کراماتش هم بهرهمند شده باشند. اینا فکر میکنند که اگر چار لاخ موی دختری که هیچ از حجاب نمیفهمد را به زور بکنی زیر یک لچک، مملکت میشه مملکت امام زمان. از نظر اینا وارد شدن چهارتا دختر پاپتی به ورزشگاه یعنی هتک حرمت اسلام اما چپاول سرمایه های مملکت یعنی شبهه بر فعالیت های اقتصادی رادمردان. یعنی هنوز نفهمیدی نمیتونی در مقابل این خواست ها مقاومت کنی؟ نباید اکبر را مجبور به تحرک دادن به اینها کنی نفهمیدی این را هنوز؟ برای اکبر این کارها خیلی آسان است
سالهای 73-74 را یادت نیست؟ اکبر با کمک سعید اون گروه کاسه داغتر از آش را راه انداخت که هرچه سید خراسانی ما صریح هم  گفت امر به معروف  و نهی از منکر گیر دادن به چهار لاخ موی دخترک نا آشنا با فرهنگ اسلامی نیست اینها به اسم امر به معروف ریختند تو خیابون و زل زدن تو چشمای خمار پری های تهرانی و گیر دادند که آرایشت بده و موهات بیرونه. یادت رفت اون تند روی های بر خلاف نظر آقا همه چیز را ظرف 3 سال تحویل سعید جون داد؟
آهای تو! سردار! افتادی تو تله؟ به این سادگی؟ چرا اینقدر عصبانی حرف میزنی؟ نمیدونی عصبانی حرف زدن حرف منطقی را هم غیر منطقی نشون میده؟ یک مقدار افه و عشوه شتری را از کاپیتان دکتر خلبان یاد بگیر. خوشگل حرف زدن و کار خودت را کردن را از مر تض طلا یاد بگیر. ناسلامتی دوستان سالهای دورید یاد گرفتن از هرکسی هم که واجبه دوستان که جای خود دارند.کی گفته هر کی یک مقدار پوشش بد داشتد قصد عرضه خود را دارد و مخل امنیت اجتماعی هست؟ چند درصد از این هایی که ما بهشون میگیم بد حجاب اراذل و اوباشند؟ پنج درصد؟ نیم درصد؟ یک در هزار؟ فقط برای یک در ده هزار تو داری کلماتی را به کار میبری که همه این ده هزار نفر را مخاطب قرار میده؟ میخوای پاتوق های سرکوچه و سر پاساژها را به هم بزنی خوب بزن ولی این همه داد و بیداد الکی و مخاطب قرار دادن جامعه به این بزرگی که فقط به لحاظ شکل مو و لباس با هم شبیه اند  یعنی چه؟ پوست خربزه زیر پای تو ست. بپا. آخه تو این همه نیرو از کجا آوردی  که بتونی از این گیر ها بدی؟ 1337 مورد تذکر در طول 2 روز  در تهران به این بزرگی!. آخه این آمار چه ارتباطی به اون همه سرو صدا داره؟ تو که مدعی پیروی ولایتی! انذار سال 74 را به یاد داشته باش! امر به معروف  و نهی از منکر گیر دادن به چهار لاخ موی دخترکان نا آشنای با فرهنگ اسلامی نیست. آقای تو حتی نگفت بی توجه به فرهنگ اسلامی گفت نا آشنا، اینها فرزندان تو و برادران و خواهران منند. آخه سوختن به خاطر آش بدمزه و بی تو جیه تازه اونهم نخورده چه ارزشی دارد.

/ 22 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عباس

جناب سنجد: اون ماجرا هم اشتباه اين بنده خدا بود. نميشه که عملکرد های خوب را به خاطر اشتباهات ناديده گرفت که دور از انصاف است

رضا

این چند روزه به هر جای شهر که گذارم افتاد نه نشانی از ماموران پلیس طرح ارتقای امنیت اجتماعی دیدم و نه نشانی از آثار آن، بنابراین اگر مشاهداتمان نمونه قابل تعمیمی باشد، حتی اگر در مورد درست يا نادرست بودن طرح پليس هم نخواهيم قضاوت کنيم، مسلما آنچه که اتفاق افتاده «یک آش نخورده و دهن سوخته مشت است» نوش جان اصلاح طلبان موج سواری روزهای اخیر ... انتخابات مجلس در پیش است ... حالا این از وقت شناسی آقايان است يا بايد دنبال پرتقال فروش بگرديم؟

سوده

عجيب ملت چادری شدن اقا!همه از وحشت دور خودشون می گشتن! برادران هم عجيب سر به راه شده اند!الان ما به عنوان نواميس در امانيم...با تشکر

سوده

با رضا خيلی موافقم.

نن

سلام

کوروش

سلام

محترم

سلام خسته نباشيد . ا