انگار اين اموات به سفری نزديک ميروند و به سوی ما برخواهند گشت

فکر میکردم نسبت به مردن آدم ها واکسینه شدم.
واقعا هم شده بودم. مرگ حق است همانطور که زندگی واقعیت است. یک روز می آیم یک روز هم باید بروم.
اما ظاهرا این موضوع واکسینه شدنی نیست. به مرگ نمی شود عادت کرد.
فکر نمیکردم دیگه از مرگ کسی گریه کنم اما مرگ جوان چیز وحشتناکی است آنهم جوانی که دوستش داری. آنهم جوانی با اینهمه استعدا و انرژی.
این همه آدم هست که از زندگی کردن فقط غر زدن بلدند و علافی.
چرا باید یک جوون با این همه انرژی با این همه تلاش و این همه دوست داشتنی.
علی را مدتها بود می شناختم اما پای دیگ محرم رفیقم شد و رفیقش شدم. حیف بود این همه انرژی و این همه اراده به این راحتی از دست بره.
خدایش بیامرزد علیرضا صفی خانی عزیز ما را.
محمد برزآبادی میگفت علی جزء اون آدم هایی بود که میتونست بگه یک لحظه از عمرم هدر نرفت.
ای لعنت بر این چرخ لاکردار. یک تصادف ساده و مسخره باید یک چنین استعدادی را از این مملکت بگیره؟
چیزی تا دفاع دکترا  نمونده بود. حیف از بهار که باید یک عمر یتیمی بکشد.
مصطفی که حالا دیگه حاج آقایی شده از سر خاک که بر میگشتیم بارها تکرار کرد
و کأنَّ الموتَ فیها علی غیرنا کُتب ......

پ.ن : کأنَّ الموتَ فیها علی غیرنا کُتب و کأنَّ الحق فیها علی غیرنا وَجب و کأنَّ الذی من الاموات سفرا قلیل الینا راجعون
گويى مرگ بر غير ما نوشته شده ، و حق بر غير ما واجب گرديد ، و گويا اين مردگان مسافرانى هستند كه به زودى باز مى گردند،در حالى كه بدن هايشان را به گورها مى سپاريم ، وميراثشان را مى خوريم .
گويا ما پس از مرگ آنان جاودانه ايم !!! آيا چنين است ، كه اندرز هر پند دهنده اى از زن و مرد را فراموش مى كنيم و در حالى كه نشانة تيرهاى بلا و آفات قرار گرفته ايم ؟
 حکمت ۱۲۲ . نهج البلاغه

/ 31 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صادق

سلام ... اينجا آرام تر شده است ......

باران

بگذر از دریا وشور موجها, قایق بساز! عشق راویران کن وتصویری ازعاشق بساز دعوت م یکنم به لونه گنجشکها بیایید همراه همان روح انار که در سطر سطر نوشته هایت پرواز م یکند.

فاصدک

بابک دادبخش ، زنداني اعتصابي در آستانه مرگ امروز اين خبر را حامل هستم براي نجات جانش بنويسيد کلمات قابل فهم آنچه در فايل صوتي ايراد ميشود در ذيل درج ميگردد : ( من باب .. بابک دادبخش هستم بعد از چهل و چند روز اعتصاب از تمام.. کسايي که در اين مدت برخلاف -- رذالت داره-از من حمايت کردند متشکرم و سپاس گذارم ، تمام فعالهاي سياسي و حقوق بشري ، دوستان ، مبارزان و فعالان اميدوارم که باز روز ... اين جنايتکارها ..... از دستشان خارج بشويم ... نابود بشوند ..... اگر کسي --------- از اينجا ميگم با اين وضعيت زنده باد آزادي ، زنده باد دموکراسي ، مرگ بر ديکتاتوري ) اخرین جملات یک فرد زنده که با بی توجهی به کام مرگ فرستاده میشود

مسافر منتظر

سلام حاج آقا احوال شما؟ خدا همه اموات و گذشتگانتون را رحمت کند مرگ جوان واقعا خيلی سخته...مخصوصا برای پدر و مادرش...يه حورايی اونها رو از پا در مياره...خدا بهشون صبر دهد انشا الله التماس دعا

احمدرضا

سلام و عرض ارادت و التماس دعا و بروز نمی فرمائين؟!!

سوده

در صورت پارک پنچر خواهيد شد!با تشکر!

ایمان

بسم ربالشهدا والصديقين سلام مرگ حق است و بايد بر آن صبر کرد.مرگ خوبان برايشان نعمتی بزرگ و برای ما عذابی بسیار است است و مرگ بدان برايشان عذابی بزرگ و برای ما نعمتی بسيار. اما گريه بر خوبان بايد باشد نه برای خوبان بل برای خويش است که نعمتی از دست داديم و گرفتار عذابي شديم.خدایش بیامرزد انشاالله زندگی بی عشق سرد و خاموش است.(شهید بهشتی)

ابوذ

برادرم. آیا این احوال عارفانه اخیر تو منبعث از بی کسی و تنهایی «آقا» و این عقل منفصل و دست راست و رئیس جمهور ایده آل ایشان حضرت محمود(شَرِشُ الله کم کناد از سَرما) است؟ این کامنت را نگاریدم تا تو را مژده دهم... که آگاه باش که... حفاظت اطلاعات بیت بیدار است و در حفاظت از حریم ولایت و ناموس عصمت و طهارت در مواقع لزوم تخم خصم را میفشارد (خدایشان قبول کناد) : http://drkhazali.com/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=191&Itemid=1